İzleyeceği Film tamamen kafasında olan herkesi Kale içinde ağırlıyoruz. "Filmin Kalesinde"
Haberler | Filmkale.com

Haberler

Neden Film İzliyoruz? Neden HD Film İstiyoruz?

29 Ağu 2019
Emir

 

hd film sitesi

HD Film Nedir?

Herkese merhaba sevgili takipçilerimiz bu yazımızda sizlere hd film sitesi ana kategorisinde bir nevi içimizi dökmeye çalışacağız. Genel olarak bakıldığın da hepimizin zorlu ve yorucu hayatları var. Peki bu hayatların içerisinde birer mola vermeyelim mi? Tabi ki verelim, fakat bu molayı filmle vermeyeceksek hemen siteden çıkalım. İşin esprisi bir yana biz insanoğlu uzun zamandır “Film Endüstrisi” diye bir alan ortaya çıkarttık. Bu alan bizler için eğlence sektörü çatısı altında hizmet vermektedir. Zaman geçtikçe bu sektör ilerledi, kaliteli bir hal aldı. Eski zamanlar da yapılan filmlerde insanların renkleri, suratları dahi görünmezken şimdi yüzlerinde bulunan siyah noktalara kadar görüp izleyebiliyoruz. İlk zamanlarda bu konu sektörü germiş olsa da insanlar sevdikleri insana bu kadar yakın olup onların kusurlarını dahi görmeyi çok benimsedi. Hal böyle olunca dinlenmek istediğimiz de ya farklı durum ve zamanlarda film izlemeyi tercih ediyoruz. Peki film izlemenin insanlara kazandırdığı avantajlar nelerdir? Dilerseniz gelin maddeler halinde her yazımızda yaptığımız gibi işleyelim.

Film İzlemenin Avantajları Nelerdir?

 • Adrenalin seviyesini yükselttiği için izleyeni dinç tutar.
 • Serotonin hormonu salgılamanızı sağlar ve bu sayede mutluluk seviyenizi artırır.
 • Hızlı karar verme yeteneğinizi geliştirir.
 • Yanlış karar alma opsiyonunuzu alt seviyelere çeker.
 • Sorunlar karşısında yaşadığınız şeylerden sonra sakin kalabilme yeteneğinizi geliştirir.
 • Olaylara geniş bir perspektiften bakabilme yeteneğinizi geliştirir.
 • Son olarak ne olursa olsun ayakta kalıp savaşmaya devam etmeniz gerektiğinin bilincini zihinlerine yerleştirir.
 • Gitmediğiniz yerlere gider görmediğiniz şeyleri görür bilmediğiniz onlarca bilgiyi bilir hale gelirsiniz.

Film denilen, boş zamanların kurtarıcısı diye bilinen bu aktivitenin bu kadar çok yarar sağladığını biliyor muydunuz? Peki sizlere hd film sitesi olarak paylaştığımız bütün bu filmlerde bu yeteneklerinizi iki kat artıra bileceğinizden bahsetsek? Filmlerimizi özenle seçerek yüklüyoruz. Hemen hemen her filmimizde bir hikaye bir kişiye katılacak kısım ararız. Bu yüzden hız kesmeden filmkale.com adresinden vazgeçmiyor ve film izlemeye devam ediyorsunuz. O zaman teorimizin bir de karşı tarafını inceleyelim. Yine maddeler halinde film izlemenin bizlere neler kaybettirdiğini inceleyelim.

Film İzlemenin Dezavantajları Nelerdir?

 • Her opsiyonu sık sık gördüğünüzde hayattan keyif almamaya başlarsınız.
 • Film karakterleri ayna nöronlarınız benimseyip taklit ettiği için film korkunçsa çok korkar, romantikse kısa süreli bunalıma girebilirsiniz.
 • Sonu başlı belli olan bir çeşit videolar zinciri oldukları için boşa zaman kaybetmiş sayılabilirsiniz.
 • O süreçte kitap okuyamayacağınız için otuz sayfa kitap okuyamamış sayılırsınız. ( Bu bir espriydi bizim tarafımız belli “Filmciyiz Biz..”)
 • Yapımcı ülkelerin ya da şirketlerin empoze etmeye çalıştığı onlarca psikolojik konuyla karşı karşıya kalırsınız.
 • Size empoze edilen “yemek ye, acık, gezmekten korkma” gibi psikolojik yönlendirmeler ile aslında yapmak istemediğiniz çoğu şeyi bir süre sonra arzular hale gelebilirsiniz.
 • Hızlı duygu değişiklikleri nedeniyle ruh halinizde dengesizlikler hissedebilirsiniz.
 • Küçük çocukların renk, bilgi, düşünce karışıklığına kapılmasına neden olabilirsiniz. Özellikle küçük yaşlarda ki çocuklarınıza animasyon filmleri dışında film izletmenizi tavsiye etmiyoruz. Şuan izlemek isterseniz animasyon filmleri kategorimize buradan hızlıca geçebilirsiniz.

Dilerseniz gelin biraz da asıl başlığımız olan konuya göz atalım. Genel de teknoloji ilerlerken insanlarımız kullanmaya başlasa da sorulduğun da neyin ne olduğunu halen bilmemektedirler. Şimdi sokak röportajına çıksak ve elli kişiye sorsak full hd film izledin mi ? diye soru yöneltsek kesinlikle hepsinin cevabı evet olur. Fakat hd film nedir? hd film sitesi ne iş yapar ya da diğer film sitelerinden onların farkı ne diye sorsak yüksek ihtimal ile cevap alamayacağız. İzin verirseniz bu konu da uzman olduğumuzu düşündüğümüz biz açıklamak isteriz.

Hd Film

Hd kelimesinin Türkçe halini incelediğimiz de Yüksek Tanımlı gibi bir ifade ile karşılaşıyoruz. “Hd” kelimesi hepinizin bildiği gibi iki kelimenin kısaltılmış halidir ve açılısı “High Definition” Bu kelimenin Türkçesi ise yüksek çözünürlük ya da yüksek netlik olarak anlatılabilir. Bu halk arasında bilinen ya da çok düşünülmeden fikir olarak ortaya atılabilecek bir kısımdır. Dilerseniz yine bizler işin bir kısım daha detayına yani tekniğine inelim. Belki sevdiğiniz bir ortamda konusu açılır ve kültür abidesi olduğunuzu herkese duyurmuş olursunuz.

High Definition İfadesinin Altında Yatan Kusursuz Matematik

Belki duymuşsunuz fakat biz yine tekrar edelim. Telvizyon, monitör, tablet, telefon gibi cihazların ekranların da pixel adı verilen minik minik onlarca nokta bulunmaktadır. Aslına bakılırsa bu minik noktalar bizlerin görüntüyü büyük ve düzgün görmesini sağlar. Bu görüntünün sağlanması için pixellerin en tarafına yayılarak “Scan Line” adı verilen bir hat içinde yani “Görüntü Hattı” içinde kalması lazım. Bu hat içerisinde verilen görevi yapamaması durumunda ekranda titremeler, pixel kararmaları gibi sorunlar yaşanabilmektedir. Bu hattın standart olan hali 525 adet Scan Line biraz önce de söylediğimiz gibi görüntü hattından oluşmaktadır. Aslına bakarsanız filmlerde “Admin 1080 koy ya şu filmleri” demeniz ekranlarınızda 1080 hatlık interlaced olmasından kaynaklanıyor. Peki full hd ibaresi nedir dilerseniz son olarak o konuyu da inceleyelim ve makalemizi sonlandıralım.

Nedir Bu Full HD İbaresi?

Biraz önce bahsettiğimiz görüntü hatlarının daha çok olanı fakat ekran büyüklüğünden dolayı sıkıştırılmamış haline full hd denir. Örnek vermemiz gerekirse piyasa üzerinde satışları gerçekleştirilen LCD televizyonlarının “Full hd LCD” olanlarında 1920 sıra ve aynı zaman da 1080 satır Scan Line bulunur. Bu Scan Line yani görüntü hatlarının içerisinde de milyonlarca minik nokta olan pixel olduğu için görüntü hd kaliteden biraz daha fazla kaliteli hale getirilmiştir.

Son Söz

Bizimle kalmaya devam edin bu sayede hem sizleri nacizhane bilgilendirmeye devam edelim hemde onlarca filmle sizleri baş başa bırakalım. Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip etmeyi yeni çıkacak filmleri anında yakalamayı unutmayın. Esen kalın.

Duygusal Filmler İzlemek Mutluluk Hormonu Mu Salgılatıyor?

27 Ağu 2019
Neden İzliyoruz?
Alex

 

Duygusal Filmler İzlemek Mutluluk Hormonu Mu Salgılatıyor?

 

Aslında başlık son derece net bir cevap verse de konunun detaylarını ve teknik kısımlarını yazmak filmler ile yatıp kalkan siz değerli takipçilerimize vermek istedik. Genel olarak bakıldığında geçmiş zaman da yaşayan büyüklerimizin yap ya da yapma dediği şeylerin bilim tarafından incelendiğinde aslında o kadar da tehlikeli ya da yapılmaması gereken bir durum olmadığı olduğu ortaya çıkıyor. Peki neye nasıl dikkat etmeliyiz? Ailelerimiz genelde ne tür tepkiler vermektedir? Gelin bunları maddeler halinde kısa kısa açıklayalım.

Filmler Akıp Giderken Biz Neye Nasıl Dikkat Etmeliyiz?

 

Korku filmi, yetişkin filmleri, aşırı duygu yüklü filmler sağlık açısından sık sık izlenmeli.
Kalp krizi riski her insanda bulunmaktadır. Film izlerken kalp krizi geçiren insan sayısı diğer gruptan daha azdır.
“Bu kadar korkuyorsan izleme annem” tabiri bir anne için uygun olsa da filmden alacağınız reaksiyon sayesinde kalbiniz daha fazla kan pompalayacak ve enerjik olacaksınız.
Film izlerken yüksek ses ne kadar eğlenceli gibi gelse de özellikle korku filmlerinde ani kalp krizini engellemek adına seviyesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Ses yüksek olduğunda korku seviyeniz daha artacaktır.
Büyük ekran televizyon ekranlarına çok fazla yakın bulunmamak gerekir. Bu durum da yüksek ses ile aynı sorunu oluşturabilmektedir.
Kulaklık ile film izlerken sesin seviyesini orta kademeye getirmelisiniz ki yine aynı sorunla karşılaşmayın.

 

 

Seratonin Nedir? Nasıl Mutlu Oluyoruz?

 

Öncelikle “Film sitesinde bu makaleler ne ?” dediğinizi duyar gibiyiz. Fakat bizler yeni nesil projeci çocuklarız. Yıllarca sizlere sadece sitede kalın diye farklı filmleri koyup beklettiler. Her yere reklam koydular ve sizi hiç memnun etmek için uğraşmalarını bir kenara atın istediğiniz filmleri dahi bulmaya çalışmadılar. Bizlerse siz filmler kategorilerinde kaybolup sıkıldığınız da ufak bir mola verin ve neden film izliyoruz? Nasıl izlemeliyiz? Neyi yapmamalıyız? Gibi konuları okuyun bilin ve arkadaş ortamlarınız da satın istiyoruz. Şimdi gelin serotonin konusunu açıklamamıza izin verin.

Kısa bir serzenişten sonra serotonin konusuna gelmiş bulunmaktayız. Aslında genç neslin hepsi serotonin konusunun ne olduğunu biliyor. Vücudumuz içerisindeki yapılarda bir hormon bu serotonin. Salgılandığında yani üretilmeye başlandığında bizlerin mutlu olmasına yardımcı oluyor. Peki serotonin hormonunun üretilmesini neler tetikliyor?

 • Tüketilen Besinler
 • Fiziksel Aktiviteler
 • Sevilen Arkadaşlar İle Vakit Geçirmek
 • Sevilen Müzikleri Dinlemek ya da Sevilen Türde Filmleri İzlemek
 • İstenilen İşde Çalışmak vs
 • Özetle serotonin zaten üremek için fırsat arıyor. Bu konu içinde biz sadece istediğiniz filmleri istediğiniz zaman size ulaştıracak ekip olarak bulunmaktayız. Sizlerin izlemeyi isteyeceği bütün filmleri sitemize en hızlı şekilde paylaşmaya çalışmaktayız.

Sizi sıkmamak adına filmler ile ilgili yazımızı burada sonlandırmak istiyoruz. Unumayın bizler hep bir mesaj kadar uzağınızdayız. Dilerseniz buraya tıklayarak sadece bazılarınızın serotonin hormonu salgılayabileceği diğerlerinin ise gece uyumasını engelleyecek “Üç Harfliler Adak” filmi sayfasına geçiş yapın ve izleyin. İyi seyirler dileriz 🙂